Maski przeciwpyłowe na rower chronią przed smogiem

Producenci akcesoriów sportowych wychodzą naprzeciw wszelkim oczekiwaniom klientów. W dobie zagrożeń, jakie niesie zanieczyszczenie powietrza, przygotowali gadżet zapewniający ochronę przed smogiem. W asortymencie sklepów sportowych coraz łatwiej jest znaleźć maski przeciwpyłowe na rower.

Sportowcy, w tym również rowerzyści, są grupą osób szczególnie narażonych na skutki wdychanych zanieczyszczeń. Zwiększony wysiłek to przede wszystkim większa ilość powietrza, które trafia do płuc. Wraz z nim docierają tam wszelkie niepożądane pyły, gazy i inne zanieczyszczenia, które niekorzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Wraz ze wzrostem świadomości zagrożenia, rośnie chęć ochrony przed nim.

Z myślą o zdrowiu głównie aktywnych mieszkańców miast, w których ogłaszane są alarmy smogowe, producenci tworzą linie produktów dedykowanych sportowcom. Maska przeciwpyłowa na rower wyróżnia się od innych nie tylko sportowym designem, ale przede wszystkim systemem filtrującym. W odróżnieniu od klasycznej maski antysmogowej, przeznaczona do aktywności fizycznej charakteryzuje się większą przepuszczalnością powietrza. Ma też systemy mocujące, które zapewniają odpowiednie trzymanie się maski na twarzy, dzięki czemu unika się rozpraszania się w czasie treningu potrzebą jej poprawiania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.